Catering weselny przy ograniczonym budżecie

Udostępnij

Catering weselny ma ogromne znaczenie dla wielu par, które w dniu swojego święta pragną mieć wspaniałe przyjęcie. Jest to wydarzenie, które większość ludzi bardzo szanuje, ale często nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest to kosztowna sprawa. W związku z tym, po uświadomieniu sobie tego faktu, wybór firmy oferującej catering weselny z bardzo korzystną ceną jest zazwyczaj realnym pomysłem. Inni decydują się także na samodzielne zorganizowanie cateringu weselnego, aby zmieścić się w dostępnym budżecie. Należy zatem wyjaśnić, że catering z ograniczonym budżetem nie musi oznaczać, że wesele będzie poniżej standardów z powodu zainwestowania ograniczonych środków. Pozostaje zatem pytanie, jakie są różne sposoby, dzięki którym można skutecznie zorganizować wesele, nie nadwyrężając przy tym budżetu. Ten artykuł ma na celu odpowiedzieć na to pytanie.

Mała lista gości

Jest to oczywiste, dlatego należy unikać przesadnego zapraszania wszystkich, aby nie wydać więcej niż się da. Powinniście mieć wstępną listę gości, którą następnie należy doprecyzować, aż do momentu, gdy wybierzecie kilku elitarnych, których obecność na weselu uznacie za dość istotną. Robi się to bez cienia sentymentalizmu i jest to jedyny sposób, aby ułatwić sobie obsługę gości bez niepotrzebnego nadwyrężania kieszeni. Jest to jedyny powód, dla którego wiele osób woli mieć proste, prywatne wesele z rodziną i najbliższymi przyjaciółmi i jest to często najlepszy rodzaj imprezy określanej jako "invites only".

DIY - Bufet

Bufet to całodzienny posiłek. Znany jest jako najbardziej odpowiedni pomysł dla osób, które mają ograniczenia finansowe. Samodzielne przygotowanie cateringu weselnego ma również kilka zalet, ponieważ zapewnia, że wszystko jest zrobione w wyjątkowy sposób, a co więcej, planowanie odbywa się zgodnie z Twoim gustem i preferencjami oraz przy wykorzystaniu obszernej wiedzy, którą posiadasz na temat wszystkich osób z listy gości.

Deski wędliniarskie

W ostatnich czasach stały się coraz bardziej modne. Dzielenie się półmiskami często wymaga dużo pracy, dlatego będziesz potrzebować pomocy przyjaciół, aby zrealizować ten cenny pomysł.

Eliminacja przysiadów

Miejsca siedzące sprawiają, że impreza weselna jest dość kosztowna. Wynika to z konieczności zapewnienia odpowiedniej aranżacji miejsc siedzących, za które wielu wynajmujących pobiera zazwyczaj wygórowane ceny. Proste wesele pozbawione miejsc siedzących eliminuje konieczność wydawania kolosalnych sum na zestawy jadalne. To oszczędność pieniędzy bez obniżania klasy i walorów estetycznych imprezy. Obecnie wiele osób popiera ten pomysł, twierdząc, że prostota jest rzeczywiście najwyższym wyrafinowaniem.

Samoobsługa

Samoobsługa może wydawać się starożytnym pomysłem, ale w rzeczywistości jest ponadczasowa. Ogranicza konieczność wydawania dużych pieniędzy na pracę firm cateringowych i ich personelu pomocniczego. Samoobsługa to świetny pomysł, ponieważ każdy może wybrać to, na co ma ochotę, a także ilość, w zależności od tego, co jest dostępne lub oferowane. Jest to rozwiązanie preferowane przez wiele osób, ale trzeba to robić mądrze, aby uniknąć długich kolejek, ponieważ niektórzy ludzie są niezdecydowani i mogą tracić dużo czasu. W związku z tym można wyznaczyć osobę, która przyspieszy proces samoobsługi, aby uniknąć straty czasu.

Niezależny dostawca usług cateringowych

Jest to catering, który nie jest związany z firmą wynajmującą salę weselną. Pozwala to zaoszczędzić na kosztach, ponieważ połączenie obu usług przez jeden podmiot spowodowałoby ogromne i narastające wydatki. Niezależna firma cateringowa bez powiązań z innymi usługodawcami często pobiera niższe opłaty, zapewniając jednocześnie, że wszystko zostanie wykonane w nienaganny sposób.

Kosze piknikowe

Postrzegane są jako przestarzałe, ale niektórzy nadal je wybierają, zwłaszcza ci, którzy lubią proste wesela w stylu vintage. Są tanie, niepowtarzalne i z pewnością mogą zachwycić wielu gości, którzy najmniej by się tego spodziewali, ponieważ często są przyzwyczajeni do bardzo drogich i bogatych imprez.

Zaopatrzenie się w posiłki w lokalnej restauracji

Lokalne restauracje oferują tanie usługi i mają talent do oferowania obniżonych cen na rzecz swoich mieszkańców. Jest to więc pomysł, który należy dobrze przemyśleć.

Gotowe przystawki

Przygotowane wcześniej przystawki mogą być pracochłonne, ale pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy, pod warunkiem, że zostaną przygotowane odpowiednio wcześnie i zgodnie ze ścisłym harmonogramem imprezy.

Powyżej w wyczerpujący sposób omówiliśmy tę kwestię, dlatego też możesz być odpowiednio pokierowany. Jednak jedną rzeczą, którą można sobie uświadomić, jest to, że radzenie sobie z tymi rzeczami samodzielnie jest dość czasochłonne i przytłaczające. Z tego powodu, należy rozważyć wynajęcie catering weselny, aby pomóc.