Kupuj owoce i warzywa (niezależnie od tego, czy są organiczne, czy nie!).

Udostępnij

Zastanawiasz się, czy konieczne jest kupowanie organicznych owoców i warzyw dla swojej rodziny? Tutaj jak czuć się dobrze ze swoimi wyborami.

Czasami maile i wiadomości od moich czytelników łamią mi serce. Jak wtedy, gdy słyszę od zrozpaczonych mam, które albo nie mają dostępu do ekologicznych owoców i warzyw, albo nie mogą sobie na nie pozwolić - i mówią, że boją się kupować konwencjonalne.

Boję się kupować owoce i warzywa!

Jako dietetyk, jestem zachwycony, że wydaje się być zwiększony nacisk na jedzenie więcej świeżej żywności i mniej hiper-przetworzonych. Ale doskonałość jest wrogiem dobra. A doskonałe stało się w jakiś sposób synonimem kupowania wszystkiego, co organiczne.

Oto, co sądzę o żywności organicznej

  • Kupuję trochę żywności ekologicznej. Kupuję też dużo konwencjonalnej żywności.
  • Staram się kupować od małych, lokalnych gospodarstw, kiedy tylko mogę, aby wesprzeć ich biznes, niezależnie od tego, czy produkty są organiczne czy nie.
  • Mam też tendencję do kupowania organicznego mięsa i drobiu tak często, jak to możliwe.
  • W jednym tygodniu mogę kupować organiczne jabłka, a w następnym konwencjonalne, w zależności od cen i odmian, na które mam ochotę.

Może moje wybory wydają się być sprzeczne z innymi. Może nie spełniają one kryteriów ideału. Ale są to wybory, które pracują dla naszej rodziny, które wyrównują się z naszym budżetem, a co najważniejsze, wybory te pozwalają nam mieć różnorodność świeżej żywności w naszym domu.

Strach przed jedzeniem nie jest dobry dla twojego zdrowia

Nie zawsze czułam się tak pewna siebie. Kiedyś o wiele bardziej przejmowałam się swoimi zakupami i wydawałam na nie więcej pieniędzy, niż było nas stać. Ale pogodziłam się z moimi wyborami. Mam nadzieję, że ty też możesz! Ponieważ jedzenie dużej ilości świeżej żywności jest dobre dla zdrowia - ale strach przed jedzeniem nie jest.

You might also like: Jak przestałam się stresować zakupami spożywczymi

A strach przed jedzeniem może być przyczyną tego, że niektórzy ludzie nie jedzą wystarczającej ilości warzyw i owoców. W niedawnym badaniu, kiedy naukowcy wspomnieli o liście "Dirty Dozen" kupującym, ci kupujący powiedzieli, że są mniej skłonni do zakupu jakichkolwiek świeżych produktów. Zgodnie z artykułem Washington Post opisującym te badania:

Nawet Environmental Working Group nie zaleca unikania pozycji na własnej liście Dirty Dozen. Na ich stronie internetowej czytamy, że "korzyści zdrowotne wynikające z diety bogatej w owoce i warzywa przewyższają ryzyko związane z narażeniem na pestycydy. Jedzenie konwencjonalnie uprawianych produktów jest o wiele lepsze niż pomijanie owoców i warzyw". To powinno być kluczowe przesłanie, które każdy słyszy w 2017 roku.

Dolna linia

Kupuj owoce i warzywa, organiczne lub konwencjonalne, albo oba rodzaje. Wszystkie rodzaje. Podawaj je często. Niech będą częścią posiłków i przekąsek każdego dnia. Podawaj je na talerzu do przekąsek. Wrzuć je do zielonego smoothie.

Udowodniono, że dieta pełna owoców i warzyw (organicznych lub nie) jest dobra dla zdrowia, pomaga obniżyć ciśnienie krwi i ryzyko chorób serca, a nawet niektórych rodzajów raka.

Ale rób to, co jest najlepsze dla Twojej rodziny. Nie czuj presji, by wydawać ponad stan. Nie czuj się urażony wpisem na blogu, zdjęciem na Instagramie czy wózkiem osoby stojącej za Tobą przy kasie.

A już na pewno nie unikaj kupowania owoców i warzyw, bo są konwencjonalne. Bo to po prostu łamie serce.

Kupuj owoce i warzywa (niezależnie od tego, czy są organiczne, czy nie)!

Click To Tweet

Komentarze (0)

Zostaw komentarz