Dlaczego jestem zmęczony "Żywnością, której nigdy nie powinieneś jeść! Lists

Udostępnij

Jestem tak ponad widząc ten nagłówek: "Żywność, której nigdy nie powinieneś jeść!".

Jest dobry powód, dla którego tak często go widzę. Jest skuteczny. Jest wystarczająco sensacyjny, aby cię wciągnąć, wystarczająco przerażający, abyś przewrócił stronę lub kliknął na artykuł z jednym zmartwieniem: O nie, czyżbym jadł jedną z tych potraw????

Tak, prawdopodobnie tak jest. Oto mała próbka tego, co można znaleźć w Google po wpisaniu frazy "żywność, której nigdy nie powinieneś jeść":

 • Kukurydza
 • Chleb
 • Olej roślinny
 • Gluten
 • Bekon
 • Pomidory w puszce
 • Produkty nieekologiczne
 • Zboże
 • Lody
 • Alkohol
 • "Wszystko, co gotowane w mikrofalówce.

Te listy były tak długie, a zakres pokarmów tak szeroki, że aż trudno się domyślić. Chociaż nie musisz nawet spożywać tych pokarmów, aby ponieść katastrofalne konsekwencje zdrowotne, jeśli wierzyć artykułowi zatytułowanemu "Foods You Should Never Attempt To Eat" (Pokarmy, których nigdy nie powinieneś próbować jeść). Najwyraźniej istnieje również podzbiór szczególnie niebezpiecznych pokarmów, które są zarezerwowane dla kategorii "Żywność, której nigdy nie należy jeść".

A dezinformacja żywieniowa? Wystarczająco dużo, by podkręcić moje palce.

Zgodnie z tymi listami, należy unikać białego ryżu, ponieważ "organizm nie wie, jak go przetworzyć" (tak, wie; to się nazywa trawienie). Biały makaron "nie zawiera prawie żadnych składników odżywczych" (poza węglowodanami, białkiem, witaminami i minerałami, z których wszystkie są składnikami odżywczymi), a ty nie powinieneś pić napojów gazowanych "jeśli nie chcesz mieć cukrzycy" (skok, jaki robi to stwierdzenie, jest długi na milę).

Aby przestrzegać tych list, musisz na zawsze zrezygnować z miętowej czekolady na rzecz mieszania "jagód, mleka migdałowego i stewii", ponieważ, niestety, lody są na szczycie listy "Letnich pokarmów, których nigdy nie powinieneś jeść". Musisz nosić ze sobą do restauracji swoją własną solniczkę z czarnej lawy wulkanicznej, ponieważ jod zawarty w soli kuchennej jest śmiertelnie niebezpieczny. I zapomnij o jedzeniu majonezu lub piciu wody z kranu. To już koniec.

Moja bolączka z tymi listami: To słowo "nigdy". Naprawdę? NIGDY? Tak, istnieją alternatywy dla niektórych z tych pokarmów, które oferują więcej korzyści zdrowotnych. Jako dietetyk, radzę ludziom pić wodę zamiast napojów gazowanych (ale okazjonalne napoje gazowane też są w porządku) i wybierać pełnoziarnisty chleb zamiast białego, jeśli to możliwe, aby uzyskać więcej błonnika (ale biały chleb też jest w porządku).

Na koniec dnia chodzi o to, co jesz przez większość czasu. Chodzi o twoje ogólne nawyki żywieniowe, a nie o pojedynczą żywność lub pojedynczy posiłek.

Zamiast informować ludzi, te listy po prostu szerzą strach. Napój gazowany nie spowoduje u ciebie cukrzycy. Biały chleb nie jest toksyczny. Strach przed jedzeniem nie jest zdrowy. (Czytaj: Fear & Loathing na Facebooku)

Więc następnym razem, gdy zobaczysz listę "Foods You Should Never Eat!", Proszę wziąć to z ziarnem soli. Tylko nie sól kuchenna. Ta rzecz cię zabije!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz