Co to jest catering korporacyjny?

Udostępnij

Jeśli jesteś administratorem firmy lub pracownikiem działu kadr, to wiesz, że zamawianie posiłków na imprezę firmową może być czasem wyzwaniem. Musisz dołożyć należytej staranności, aby wybrać świetną firmę cateringową, która dostarczy nie tylko wysokiej jakości, ale także doskonałe posiłki. Może się to okazać bardzo trudną przygodą dla administratora, który ma do załatwienia inne sprawy administracyjne, zwłaszcza gdy nie wie, od czego zacząć. Wiedza o tym, czym jest catering korporacyjny i czego można się po nim spodziewać, może ułatwić pracę, gdy będziesz potrzebował takiej usługi. Niniejszy artykuł rzuca więcej światła na A-Z cateringu korporacyjnego.

Co to jest catering korporacyjny?

Zanim przejdziemy do tego, czym jest catering korporacyjny, zadajmy sobie najpierw pytanie, czym on jest. Catering korporacyjny to usługa polegająca na dostarczaniu posiłków pracownikom danej organizacji lub firmy. Na wezwanie administratora firma cateringowa przyjeżdża do siedziby firmy, aby zebrać zamówienia od każdego pracownika. Następnie wyjeżdża i wraca z jedzeniem, a pracownicy mogą nawet odwiedzić swoją restaurację, która może mieć formę food trucka lub znajdować się w budynku. Usługa może mieć charakter jednorazowy lub dzienny, w zależności od umowy zawartej między stronami. W zależności od tego, w jaki sposób i w jakiej formie firma cateringowa dostarcza i podaje posiłki, przechodzimy do kolejnego punktu naszej dyskusji.


Rodzaje cateringu korporacyjnego

  • Food Trucki

Dana firma może mieć nieograniczoną ilość miejsca na swoim terenie, w związku z czym niektóre usługi cateringowe, takie jak bufety, nie są tam możliwe do zrealizowania. Ponieważ administratorowi zależy również na ograniczeniu niedogodności i oszczędności czasu, firma cateringowa może skorzystać z food trucków, aby dowieźć jedzenie w pobliże firmy bez konieczności wchodzenia na jej teren. Z tego miejsca pracownicy mogą odebrać swoje zamówienie i zjeść je w pobliżu.

  • Bufet

Ten rodzaj usługi cateringowej polega na przewożeniu przez firmę cateringową różnych rodzajów potraw w dużych metalowych naczyniach. Garnki są ustawione w szeregu, a w każdym z nich znajduje się łyżka do serwowania. Następnie pracownicy przychodzą z talerzami i serwują sobie dowolne danie. Naczynia są zwykle podgrzewane od dołu, aby utrzymać temperaturę potraw w czasie trwania usługi lub imprezy.

  • Restauracja Popup

W tego typu usługach cateringowych firma cateringowa przyjeżdża do siedziby firmy, aby zebrać indywidualne zamówienia, a następnie wraca z jedzeniem. Po dotarciu jedzenia do siedziby firmy pracownicy decydują, gdzie je zjedzą. Ponieważ w większości przypadków pracownicy uwielbiają spożywać posiłki razem, tworzy to spotkanie przypominające spotkanie w restauracji, stąd nazwa popup restaurant.

Jakie korzyści może przynieść firmie catering korporacyjny?

Catering korporacyjny niesie ze sobą wiele korzyści dla firmy i jej pracowników. Do najbardziej intrygujących korzyści płynących z cateringu korporacyjnego należą:

  • Oszczędność czasu

Catering korporacyjny pozwala zaoszczędzić tak wiele czasu, że pracownicy mogą go poświęcić na inne ważne sprawy firmy. Gdy jedzenie jest dostarczane do siedziby firmy lub w jej pobliże, pracownicy nie muszą wychodzić z biura. Dzięki temu nie ma ryzyka, że wracając z lunchu, utkną w korku. Oszczędność czasu to nie jedyna rzecz, jaką oszczędza catering korporacyjny; to także oszczędność kosztów. Zakup żywności w dużych ilościach wiąże się z obniżoną ceną rynkową, co nie byłoby możliwe, gdyby firma wydawała każdemu pracownikowi przydziały obiadowe.

  • Zwiększona produktywność pracowników

Wspólne spożywanie posiłków stwarza okazję do nadrobienia zaległości i wymiany pomysłów. Poza tym, co mogłoby wzbudzić w pracowniku więcej energii niż talerz z jedzeniem? Wyniki badań pokazują, że firma, która zapewnia swoim pracownikom posiłki, jest bardziej wydajna niż ta, która nie oferuje żadnych posiłków. Gdy firma zapewnia swoim pracownikom posiłki, mogą oni nawet nie odczuć, kiedy firma odbiera im niektóre świadczenia.

Jak zamawiać catering korporacyjny

Najważniejszym i ostatnim punktem naszej dyskusji jest sposób zamawiania cateringu firmowego. Jest to bardzo proste; wystarczy wejść na stronę internetową i wyszukać firmy cateringowe w pobliżu mnie, a pojawi się mnóstwo opcji do wyboru.

Jeśli chodzi o wybór firmy cateringowej, to koniecznie trzeba wybrać tylko najlepszą w mieście. Wspaniała firma cateringowa z dobrym portfolio nie tylko zapewni doskonałe posiłki, ale także pomoże utrzymać dobry, profesjonalny wizerunek firmy. Profesjonalny wizerunek firmy dobrze wróży klientom, a jednocześnie sprawia, że pracownicy są zadowoleni i pełni energii.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz