Chcesz ulepszyć obozowe jedzenie? Teraz jest czas na działanie!

Udostępnij

Możesz być w trybie back-to-school, ale jeśli byłeś niezadowolony z przekąsek lub posiłków, które Twoje dziecko otrzymało na obozie letnim w tym roku, teraz jest czas, aby się wypowiedzieć. Dlaczego teraz? Ponieważ obozy wysyłają oceny na koniec lata i ankiety - i jest mnóstwo czasu, aby spojrzeć na opinie rodziców i wprowadzić ulepszenia na następne lato.

Tego lata zamieściłam przykładowy e-mail, który można wyciąć, wkleić, dostosować i wysłać do dyrektorów obozów w sprawie śmieciowych przekąsek (dostęp tutaj). Okazało się, że Melanie z Cultivate Wellness znalazła mój post, szukając sposobu na wyrażenie swojego niezadowolenia z jedzenia, jakie jej córka dostawała na obozie. Użyła go jako szablonu do wysłania listu do dyrektora obozu. Kiedy mi o tym powiedziała, zapytałam, czy mogę go tutaj zamieścić jako kolejne świetne źródło informacji dla Was:

Drogi [Dyrektorze obozu],

Moja córka naprawdę cieszy się swoim piątym rokiem na [nazwa obozu]. Uśmiechy i opowieści, które ma każdego dnia po powrocie do domu są bezcenne! Dziękuję za sprawienie, że to taki sukces!!!

Wypełniła mnie informacjami na temat artykułów spożywczych dostarczonych na noc, jak również lunchu piknikowego z zeszłego tygodnia. Z tego, co rozumiem, były to Doritos z serem i mięsem oraz "rożki obozowe" (pianki, rożki lodowe i czekolada) na lunch, a kiedy odebrałam ją z noclegu na imprezie sportowej, jadła Pop-Tarts, Froot Loops i naleśniki z kawałkami czekolady. Z cukrzycą dziecięcą i otyłością wskaźniki rosną coraz wyżej, zastanawiam się, czy byłbyś skłonny rozważyć kilka różnych elementów w przyszłości. W rzeczywistości, na ulotce powitalnej wysłanej do domu z moją córką, jednym z waszych obszarów zainteresowania jest Zdrowe Życie: Poprawa zdrowia i dobrego samopoczucia narodu.

Nie jestem przeciwna smakołykom, w rzeczywistości włączamy je do naszego życia w domu z umiarem. Jednak przytłaczająca ilość cukru i tłuszczów trans oraz przetworzonej żywności dostarczanej podczas obozowych posiłków jest dla mnie (i prawdopodobnie dla wielu innych rodziców również) niepokojąca.

Banany, popcorn i klementynki to doskonałe przykłady niedrogich produktów spożywczych, które pomogą zaspokoić głód dzieci, napędzą je na obóz i przyniosą korzyści ich organizmom. Na śniadanie, mogę zasugerować ograniczenie go do tylko jednego z tych słodkich przedmiotów i uzupełnienie z jajecznicą, aby zapewnić trochę zdrowego białka. Na cookout, nawet trawa karmione lokalne hot dogi z całej bułki pszennej, lub nawet Walking Tacos wykonane z zwykłej tortilli chipsy byłby lepszy wybór.

Być może jestem jedyną mamą, która się wypowiedziała, ale jestem całkiem pewna, że z kryzysem zdrowotnym, którego doświadcza nasz kraj (gdzie to pokolenie dzieci jest pierwszym od wieków, od którego oczekuje się, że nie będzie żyło dłużej niż ich rodzice), że jest wielu innych rodziców, którzy są równie zaniepokojeni śmieciowym jedzeniem w diecie swoich dzieci - i byliby szczęśliwi wiedząc, że [nazwa obozu] pomaga, zapewniając zdrowe przekąski. I nawet jeśli rodzice nie są clued w do niebezpieczeństw związanych z jedzeniem nadmiernych ilości cukru, tłuszczów trans i przetworzonej żywności, myślę, że można zrobić prawdziwą przysługę w pomaganiu dzieciom i rodzinom dowiedzieć się o zdrowym odżywianiu.

Wiem, że zależy wam na naszych dzieciach i chcecie dla nich jak najlepiej. Powracający obozowicze mogą na początku tęsknić za przetworzoną żywnością, ale myślę, że szybko o nich zapomną i będą kochać i doceniać zdrowe oferty tak samo. Moja córka wspomniała, że próbowała się dowiedzieć, co jest zdrowszą opcją na śniadanie - Froot Loops czy Frosted Flakes. Byłoby wspaniale, gdyby dzieci mogły jechać na obóz wiedząc, że nie muszą nawet myśleć o takich rzeczach.

Proszę, rozważcie to na dłuższą metę. Byłbym szczęśliwy, aby pracować z tobą na wybór elementów, które działają dla budżetu i potrzeb przechowywania. Dziękuję bardzo za Twój czas i uwagę. Naprawdę doceniam całą Twoją ciężką pracę.

Z poważaniem,

Melanie

Choć nie otrzymała jeszcze odpowiedzi od obozu, Melanie wysłała podobny list do innego dyrektora obozu i otrzymała taką odpowiedź.

Witaj Melanie,

Cieszę się, że Twojej córce podobał się obóz! Lubimy, gdy obozowicze dobrze się bawią i uczą się nowych rzeczy.

Doceniam Twoją opinię na temat przekąsek. Jest to coś, z czym od dawna się zmagamy z powodu ograniczeń budżetowych i ilości obozowiczów, których gościmy. Obecnie pracujemy nad tym, aby na nadchodzących obozach oferować więcej zdrowych opcji. Jeszcze raz dziękujemy za Wasze opinie!

Podsumowując: Jedzenie na obozie nie musi być wyłącznie śmieciowe. Dyrektorzy obozów muszą słuchać rodziców. Rodzice MOGĄ coś zmienić.

Aby uzyskać więcej informacji na temat obozowego jedzenia, przeczytaj Camp Snacks: Sequel i Zmiana obozowych przekąsek na lepsze.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz